Zdravé Smoothie na každý deň so včelími produktami

Veľa som už písal o včelích produktoch a ich pozitívnych účinkoch na zdravie človeka. Všetky včelia produkty aj včelí jed majú priam blahodarný efekt na organizmus ľudí. Keď tieto zdravé super potraviny spojíme s ďalším zdravým jedlom ako je ovocie a zelenina, tak si dokážeme doma pripraviť super výživné jedlá/ nápoje.

V tomto príspevku sa budem venovať trom nápojom, ktoré si dokážete pripraviť doma približne za 5 minút.

Fresh Gamy Smoothie

Na prípravu tohto sviežeho ovocného smoothie budete potrebovať: 2 jablká, 1 pomaranč, 1/2 citróna, 1,5 dl vody, štipka čierneho korenia, 1 lyžička peľu, cca 2 g trúdieho mlieka a kto má rád zázvor, tak si ho môže do tohto drinku pridať podľa chuti. Nutričná hodnota tohto nápoja je cca: 257 kalórií, 2,8 g tuku, 56 g sacharidov a 7 g bielkovín.
Je ideálny na potréningový nápoj, osvieži a dodá energiu pre výživu svalov. Obsahuje veľa minerálov, vitamínov a ďalšie významné látky pre podporu organizmu.

Fresh Gamy Smoothie

Carrpple Smoothie

Ďalším nápojom je Carrpple Smoothie, názov je podľa hlavných ingrediencií a to je mrkva (carrot) a jablko (apple). Tieto dve slová som spojil do jedného pre tento názov.
Ako som spomenú hlavnou ingredienciou sú 2 mrkvy, 2 jablká, 1/2 citróna, 1 lyžička lanových semienok, 1 lyžička peľu, 1 lyžica medu a 1,5 dl vody. Nakoľko nie som nutričný špecialista nebudem si pri tomto nápoji trúfnuť napísať nutričné hodnoty, ale je to výborná kombinácia chute, po vypití nápoja sa cítite nasýtený a plný energie. V nápoji sú len zdravé ovocie, zelenina a produkty včiel z kvetou ovocia a zeleniny. Všetko je ľahko stráviteľné a drink obsahuje veľa vitamínov, minerálov. Udrží Vás v kondícií.

Carrpple Smoothie

ProteinBee drink

Posledným z trojice nápojov je proteínový nápoj. Je vhodný na doplnenie bielkový na rast svalstva. Na prípravu budete potrebovať: 250g nízkotučného tvarohu, 1 banán, 1,5 dl vody, 1 lyžica medu, 1 lyžička peľu a 2g trúdieho mlieka. Všetky tieto ingrediencie by mali byť prvkom rýchleho dodania svalom a organizmu potrebné živiny na rast, podporu a regeneráciu svalstva.

ProteinBee Drink

Chystám sa písať ďalšie recepty na takéto nápoje ktoré Vás nakopnú do lepšieho dňa alebo prípadne Vám ten deň zlepšia, ak sa cítite unavený a frustrovaný.

Ak niektorý nápoj si pripravíte a skúsite môžete napísať na instagrame, facebooku alebo na emailovú adresu a podeliť sa s nami o vaše postrehy, ktoré budú doplnené k príspevku.